תמנת אנרגיה

תמנת אנרגיה

תמנת אנרגיה – חלוצת האנרגיה המתחדשת בישראל

תמנת אנרגיה, הידועה בעבר כסמו ירוחם, היא מיזם פורץ דרך בתחום האנרגיה המתחדשת, הממוקם בלב מדבר הנגב בישראל. המיזם, שהוקם בשנת 2014, מבוסס על טכנולוגיית אנרגיה סולארית תרמית מרוכזת (CSP), המנצלת את עוצמת השמש במדבר להפקת חשמל נקי. תמנת אנרגיה הפכה במהרה לסמל לחדשנות ולהתמודדות עם אתגרי האנרגיה והסביבה בישראל. המתקן, המשתרע על פני אלפי דונמים, מייצר חשמל באמצעות מערך מראות פרבוליות המרכזות את קרני השמש לעבר מגדל מרכזי, שם נוצר חום בעוצמה גבוהה המשמש להנעת טורבינות קיטור. הטכנולוגיה המתקדמת של תמנת אנרגיה מאפשרת אגירת חום יעילה ויצור חשמל גם בשעות בהן השמש אינה זורחת, ובכך מספקת פתרון אנרגיה יציב ובר-קיימא.

רכישת תמנת אנרגיה על ידי קבוצת גלובל – הזדמנות לצמיחה

בשנת 2020, תמנת אנרגיה נרכשה על ידי קבוצת גלובל, תאגיד אנרגיה מוביל המתמחה בפיתוח, מימון והפעלה של פרויקטי תשתית אנרגיה ברחבי העולם. הרכישה סימנה נקודת מפנה משמעותית עבור שני הגופים. עבור תמנת אנרגיה, המיזוג עם קבוצת גלובל פתח צוהר להזדמנויות צמיחה חדשות, גישה למשאבים נרחבים יותר ואפשרות להתרחבות לשווקים בינלאומיים. קבוצת גלובל, מצידה, ראתה בתמנת אנרגיה הזדמנות אסטרטגית להרחיב את פורטפוליו האנרגיה המתחדשת שלה ולבסס את מעמדה כמובילה עולמית בתחום. שילוב הידע והניסיון של שני הארגונים יצר סינרגיה ייחודית, המאפשרת קידום חדשנות טכנולוגית, התייעלות תפעולית ומינוף הזדמנויות צמיחה חדשות.

חזון משותף לעתיד אנרגטי נקי ובר-קיימא

הרכישה של תמנת אנרגיה על ידי קבוצת גלובל מייצגת הרבה יותר מעסקה פיננסית. היא מבטאת מחויבות עמוקה של שני הגופים לקידום עתיד אנרגטי נקי, מתחדש ובר-קיימא. תמנת אנרגיה, עם הטכנולוגיות החדשניות והניסיון שצברה, בשילוב עם המשאבים והיכולות הגלובליות של קבוצת גלובל, מהווים שותפות אסטרטגית בעלת פוטנציאל עצום. יחד, הם שואפים להרחיב את השימוש באנרגיה מתחדשת, לצמצם פליטות גזי חממה, ולהנגיש חשמל נקי לקהילות ברחבי העולם. השותפות מתכננת להשקיע במחקר ופיתוח של טכנולוגיות אנרגיה מתקדמות, לקדם פרויקטי אנרגיה מתחדשת רחבי היקף, ולהוות מודל לשיתופי פעולה בין-מגזריים למען קיימות וצמיחה כלכלית ירוקה.