תדיראן סולאר

מי אנחנו?

תדיראן סולאר אנרגיה ירוקה

תדיראן סולאר

תדיראן סולר היא חברת בת של תדיראן גרופ שמטרתה פתרונות טכנולוגיים והתמחות בפתרונות סולאריים

תחילת הדרך

החברה שנקראת היום תדיראן סולאר הוקמה בשנת 1989 בשם "טופ-ליין, החברה הישראלית ליבוא ולשיווק מוצרי חשמל בע"מ", על ידי משה ממרוד, רוני סיני ושותפים נוספים. בשנת 1997 שינתה החברה את שמה ל"קריסטל מוצרי צריכה בע"מ", לאחר שהתמזגה עם חברת "קריסטל". חברת "קריסטל" נוסדה בשנת 1955 על ידי אלחנן פרידמן. בתחילת דרכה עסקה בייצור מכונות כביסה ותנורים במפעל שהיה ממוקם במתחם הבורסה ברמת גן. המפעל נהרס בשנת 1993 לאחר שהחברה הפסיקה לייצר ועברה ליבוא מוצרים שחלקם עדיין תחת שם המותג "קריסטל". על שטח המפעל הוקם מגדל המשרדים בית הקריסטל.
בשנת 2006 רכשה תמורת 75 מיליון שקל את הפעילות והמלאי של חברת "תדיראן-אמפא" בתחום מוצרי החשמל הלבנים, שכללה בעיקר ייצור ושיווק מקררי אמקור. בנוסף מוזגה פעילות "שירות קריסטל" לתוך "תדיראן-אמפא" שהפכה לחברת שירות ותיקון למזגנים ומוצרי חשמל בלבד.

רכישת תדיראן מוצרי צריכה

בשנת 2009 רכשה קריסטל את תדיראן מוצרי צריכה ב-16 מיליון שקל מחברת קרייר, בעלת השליטה בתדיראן מוצרי צריכה. במסגרת העסקה הפכה קריסטל, באמצעות תדיראן, למפיצה הבלעדית של מזגני תדיראן, אמקור, קרייר וטושיבה בישראל. פעילות ייצור המזגנים של החברה הייתה אמורה לעבור ממפעל תדיראן בעפולה לסין, אך בסופו של דבר נשארה בארץ.

הדרך לתדיראן

בשנת 2010 שינתה החברה את שמה ל"תדיראן הולדינגס בע"מ" והפסיקה את הייצוא לחו"ל.
בשנת 2014 נבחרה הצעת החברה במכרז התייעלות אנרגטית בבתי חולים של משרד הבריאות.
בשנת 2015 הגדילה החברה את החזקותיה בחברת "עין ורד" המפתחת ומייצרת מערכות לחיסכון באנרגיה במערכות מיזוג אוויר מרכזיות ולשיפור איכות האוויר במבנים ב 4.3%.

בשנת 2018 החליטה החברה לשוב ולייצא את תוצרתה לשווקים במדינות דרום אמריקה, הודו, ארצות הברית ומדינות שונות באירופה. בנוסף באותה שנה החלה החברה הליך מיתוג מחדש כחלק מחזרתה לשוק הבינלאומי.

השינוי לתדיראן סולאר 

במאי 2021 שינתה החברה את שמה לשם הנוכחי, תדיראן גרופ. בנוסף, החברה נכנסה לפעילות בתחום האנרגיה הירוקה ורכשה את "אלירן סולאר", העוסקת במערכות פוטו-וולטאיות, ששמה שונה ל"תדיראן סולאר" רכישה נוספת היא חברת אביאם טנסור, העוסקת מערכות אל-פסק, ספקי כוח ומטענים, מצברים ומערכות לניהול טעינה של מכוניות חשמליות. בינואר 2022 רכשה החברה את השליטה בחברה האיטלקית VP Solar. פעילותן של חברות אלה שולבה בחטיבת האנרגיות המתחדשות של החברה, שלמנהלה מונה ביולי 2022 אלי שרביט. בשנת 2022 הפכה הפעילות בתחום האנרגיה למקור הרווח העיקרי של הקבוצה.

שוק האנרגיה הירוקה

תדיראן נרתמה למשימה הגלובלית והמקומית וכיום היא מפתחת ומיישמת תוכניות ענק לחיסכון בצריכת חשמל ואנרגיה, במפעלים ומבני ציבור ענקיים. החל משלב התכנון, דרך אספקת הציוד לתשתיות ולמערכות הסולאריות עצמן וכלה במתן שירותי לוגיסטיקה ושירות.
תדיראן סולאר עובדת עם ספקי הציוד המובילים בכל התחומים (סולאראדג', ג'ינקו) – החל מתשתיות ופאנלים סולארים וכלה במערכות אופטימיזציה.