סונול

מי אנחנו?

סונול – חברה עם חזון

סונול ישראל בע"מ נוסדה בשנת 1917 תחת השם "סוקוני ואקום" ופועלת עד היום בתעשיית האנרגיה, בעיקר בייצור דלק ושמנים, והיא אחת מארבעת חברות הדלק הגדולות בישראל. "סוקוני ואקום" הייתה לחברה הראשונה בארץ שהפעילה משאבות דלק מכאניות ובהמשך משאבות חשמליות.

בעקבות המרד הערבי בשנת 1956, עזבה חברת 'מובייל אויל' את פעילותה בארץ ומכרה את חלקה ב"סוקוני ואקום" למשפחת סוננבורן האמריקאית. בשילוב שם המשפחה והמילה 'אויל' (שמן), נוצר שמה החדש – "סונול" וכשנה לאחר מכן היא כבר החזיקה בכ-48 תחנות דלק בישראל.

בשנת 1981 התבצעה עסקה חסרת תקדים בגודלה, בה נמכרה 'סונול' לגלית הכרמל השקעות בע"מ, שהחזיקה בחברות גדולות נוספות כמו 'סופרגז'. כיום, קבוצת עזריאלי מחזיקה בכל מניותיה של 'גרנית הכרמל'.

רשת חנויות הנוחות המוכרת של 'סונול', הלוא היא רשת 'so good' נוסדה בשנת 2004, ומאז ועד היום היא מסייעת ל'סונול' לממש את חזון השירות ולהעניק לצרכנים שלה הרבה יותר מדלק, אלא גם נוחות ונגישות. כשנה לאחר מכן ביקשו חברת 'סונול' ו'דור אלון' להתמזג אך נאסר עליהם לבצע את המהלך על פי הכרעת בית המשפט העליון.

בשנת 2016 נמכרה חברת 'סונול' ל'קרן גז ונפט ישראל' בשליטתו של דודי ויסמן.

 'סונול' שואפת לספק פתרונות אנרגיה שונים לכל מדינת ישראל ולא רק בתחום הדלק. היא מספקת שירותים כמו אספקת גז לנכסים שונים, הסקת נפט וסולר, טעינה חשמלית, תדלוקי שטח והתקנת גגות סולאריים. החברה מציעה את שירותיה עד בית הצרכן והתחייבה לשירות היעיל והמתקדם ביותר. סונול מעדכנת באופן קבוע על התחדשות של שירותים ומוצרים שונים שהיא מוציאה לשוק, ואימצה את הקדמה והנוחות כעקרונות מרכזיים בתקשורת שלה עם הצרכנים.

גם בתחום איכות הסביבה ניכר ש'סונול' משקיעה מאמצים, כך על פי הכרזתה – היא מקפידה על התאמת השירותים והמוצרים שלה לתקנים ישראליים ובינלאומיים, מזעור ההיתכנות לתקלות וסיכונם של העובדים וטיפול מהיר ומקצועי אם מתרחשות כאלו. היא מחויבת לניטור מלא של חריגות וזיהומים על ידי מדידות, מבדקים פנימיים והכשרת עובדים לנושאי הבטיחות והסביבה. כמו כן, היא מקפידה לבצע הדרכות ותרגילים מעשיים לעובדיה בכל נושאי הבטיחות ואיכות הסביבה.