דור אלון

מי אנחנו?

דור אלון

דור אלון – טובים השניים מן האחד

דור אלון אנרגיה בישראל 1988 הוקמה למעשה בשנת 2001 כתוצאה ממיזוג בן חברת "דור אנרגיה" וחברת "אלון חברת הדלק לישראל". החברה הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ופועלת בתעשיית האנרגיה הישראלית כשבשליטתה גם רשת החנויות AM:PM.

,"אלון חברת הדלק לישראל" הוקמה בשנת 1990 על ידי התנועה הקיבוצית במטרה להוזיל את עלויות הדלק עבור הקיבוצים. חברת "דור אנרגיה" הוקמה כשנתיים לפניה על ידי 'דנקנר השקעות' על רקע אותה רפורמה במדיניות הדלק שאפשרה רישיונות לחברות ישראליות נוספות מלבד 'סונול', 'פז' וחברת 'דלק'. הרפורמה הזו שיזם שר האנרגיה והתשתית דאג משה שחל נועדה לייצר תחרות בשוק הדלק ולהביא להוזלה שלו.

למרות שבעת הקמת 'דור אלון', כלל אחוזי חברת דור היו בבעלות חברת 'אלון', שמה נותר המיזוג של השתיים. גם חברת 'דורגז' צורפה לרכישתה של חברת אלון וכך בשנת 2004, קיבלה החברה את שמה המלא והנוכחי – "דור אלון אנרגיה בישראל (1988)".

תחומי הפעילות של חברת דור אלון הינם מגוונים וחולשים על פני מספר משקים מרכזיים בישראל – אנרגיה, קמעונאות ונדל"ן. החברה מייצרת ומשווקת לציבור הן תוצרי דלק שונים, והן מוצרי צריכה ונוחות ברשתות בהן היא שולטת. לצד זאת, היא גם מנהלת את זכויות המקרקעין בהן היא מחזיקה בנכסים שונים בארץ. החברה עוסקת גם בשיווק ישיר של מוצרי דלק, גז טבעי, שמנים ואוריאה.

בהקמת מרכזי תדלוק ומסחר מתופעלת רשת חנויות הנוחות של החברה תחת השם 'אלונית' ובתי הקפה si cafe. נוסף על כך החברה משווקת מוצרי גז ומחנאות תחת המותג 'אמגזית', המעניק שירותים גם לחברות תעופה אזרחיות. בבעלות או בשותפות  חברת 'דור אלון' ישנן גם חנויות עצמאיות כמו 'אלונית בקיבוץ', 'סופר אלונית' ו'דוכן גן שמואל'.

בתחום החשמל מחזיקה החברה בתחנת כוח פרטית בקרית גת ממנה נמכר החשמל דרך 'אלון מרכזי אנרגיה'.

בשנת 2004 הוגש כתב אישום כנגד הקרטל בו חברת 'דור אלון' הייתה חברה יחד עם החברות אמישראגז, סופרגז ופזגז – שביניהן תיאמו מחירים באופן בלתי חוקי. בסוף 2008 הושג הסדר טיעון למנכ"ל החברה לשעבר וכשנתיים לאחר מכן קיבלו שאר המעורבים את פסק הדין, כאשר בעלי 'דור אלון' שמואל דנקנר וחשב חברת 'סופרגז' ישראל אנגל זוכו מן האשמה.